inLab

nábytok špeciálne vytvorený pre laboratóriá

Laboratóriá s vysokými nárokmi na chemickú a mechanickú odolnosť

inLab je nábytok špeciálne vytvorený pre laboratóriá. Do jeho vývoja a následných inovácií sa premietlo viac ako dvadsať päť rokov skúseností z realizácií v oblasti farmácie, zdravotníctva, chémie a ďalších oblastí výskumu, vývoja, výroby a skúšania. Vďaka originálnym materiálom s jedinečnými vlastnosťami a najmodernejším výrobným technológiám sa výrobky inLab radia medzi špičku na trhu. Vyznačujú sa nielen vysokou kvalitou spracovania, ale predovšetkým jedinečnou odolnosťou a životnosťou. Nábytok je vyrábaný v našom závode vo Vsetíne.

Pracovné stoly

Pracovný stôl sa skladá z kovovej podnože a pracovnej dosky, ktorú si môžete vybrať podľa požadovanej odolnosti. Stoly sú určené tak pre prácu v sede, ako aj v stoji. Prístrojové stoly môžu mať prispôsobenú nosnosť pre vaše prístroje a vybavenie. Stoly sú dostupné aj s výškovo nastaviteľnou podnožou.

Laboratórne stoly

Laboratórne stoly sú určené pre všetky druhy činností v laboratóriách aj priemyselnom prostredí. Sú doplnené o médiovú stenu s vývodmi plynov, vody a elektriny. Jednostranné, alebo obojstranné riešenie a možnosť voľby pracovnej plochy podľa chemickej odolnosti spolu s voliteľnými spodnými úložnými skrinkami vytvorí stôl podľa vašich požiadaviek.

Závesné skrinky

Sú vhodným riešením, pokiaľ chcete využiť priestor na stenách, napr. nad pracovnými stolmi. Rovnako ako u vysokých skríň, ponúkame niekoľko variant, z ktorých si vyberiete tú, ktorá bude plne vyhovovať vašim potrebám.

Navažovacie stoly

Navažovací stôl tvorí špeciálna kovová podnož a pracovná doska s výrezom pre kamennú dosku. Táto je uložená na antivibračnom mechanizme, ktorý absorbuje vibrácie okolia. Váženie je potom úplne presné. Materiál pracovnej dosky si zvolíte podľa požiadavky.

Digestory

Laboratórne digestory sú určené pre prácu s nebezpečnými látkami. Vďaka systému vzduchotechnických odťahov chránia obsluhu pred expozíciou toxickými materiálmi. Šírka digestorov je voliteľná od 900mm do 2100mm, rovnako ako výbava médií – plynmi, vodou, elektrinou. Spodná skrinka môže byť riešená ako bezpečnostná, alebo odsávaná, či jednoduchá.

Umývacie stoly

Stoly osadené drezom, alebo výlevkou môžu byť samostatne stojace, alebo zabudované do laboratórneho stolu s médiovou stenou. Drez je potom súčasťou pracovnej plochy, ktorá ma naviac vyvýšenú hranu, aby nedochádzalo k úniku kvapalín. Umývací stôl je vybavený pákovou alebo kohútovou laboratórnou batériou a voliteľne očnou sprchou.

Úložné skrine

Každé laboratórium vyžaduje iné riešenie úložného priestoru a preto ponúkame široký výber vysokých úložných skríň. Či už potrebujete celouzatvárateľnú alebo policovú, z našich kombinácií si určite vyberiete. Skrine môžu tvoriť súvislú úložnú stenu, ktorú ešte môžete rozšíriť o skriňové nástavce.

Skriňové nástavce

Pre plné využitie priestoru nad úložnými skriňami sa môžete rozhodnúť pre niektorý z nástavcov. Záleží na vašich potrebách, či budú otvorené, s dvierkami, alebo presklené.

Médiová stena

Médiová stena je nadstavba laboratórneho stola slúžiaca k prívodu médií nad pracovnú plochu. Je tvorená inštalačnými stĺpikmi s výmennými kazetami, v ktorých sú osadené zásuvky alebo ventily pre vývody médií.

Kontajnery

Ako doplnok pracovných stolov pre využitie miesta je možné pod pracovnú dosku umiestniť kontajner. Záleží iba na vašich požiadavkách, či bude zásuvkový, s dvierkami, mobilný, alebo pevný.